Міністерство освіти і науки розробило концепцію розвитку англійської в університетах.

Передбачається встановлення обов’язкового рівня володіння англійською мовою для вступу та випуску з ВНЗ.

Так, наприклад, обов’язковою умовою для вступу до ВНЗ стане рівень володіння англійською мовою на рівні не менш як В1, для випуску із ВНЗ – рівень В2, частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні «скринінги знань», зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.

Концепція передбачає, що поступово до 2023 року всі студенти мають оволодіти англійською мовою на відповідному рівні.

Через стандарти вищої школи буде прописано вимогу, що обов’язково студент бакалаврату, незалежно від спеціальності, мусить засвоїти іноземну мову на рівні В1+, якщо він хоче отримати диплом. Для старших рівнів – магістри та доктори філософії з академічним компонентом – обов’язковим буде рівень В2.

Для заохочення університетів до викладання і студентів до вивчення англійської мови під час бакалаврату концепція передбачає збільшення годин та зміни змісту мовних дисциплін. Планується, що надалі широко використовуватимуть іспити для підтвердження рівня володіння англійської мови на рівні В2

Документ також передбачає, що заохочуватиметься розвиток безкоштовних он-лайн курсів для самостійного вивчення учнями та студентами англійської мови. Такий формат має стати доповненням до регулярного вивчення мови в школі та університеті, а також для різних рівнів учнів. Ці курси допоможуть студентам, які прагнуть вступити до бакалаврських, магістерських та докторських програм і які повинні досягти певного рівня англійської мови.

Ключове – стимулювання викладання закладами вищої освіти фахових дисциплін англійською мовою. Для того, щоб підтримувати рівень володіння мовою, потрібна постійна практика. Університет – єдине місце, де студент може зануритися в англомовне середовище завдяки саме таким програмам.

Джерело


Якщо Вам потрібні додаткові знання про особливості викладання та навчання іноземною мовою, Ви хочете впевнено читати лекції англійською, вести семінари, створювати навчальні матеріали, оцінювати роботу студентів, то курс ‘EMI Skills’ саме для Вас. Тренінговий центр Лінгвіст розробив спеціальний курс англійської для викладачів Університетів та інших ВНЗ