Підвищення кваліфікації для викладачів з 2020 року (постанова КМУ)

teacher

Вже найближчим часом вчителі зможуть обирати для підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педосвіти, а й спеціальні профільні курси.

21 серпня КМУ було прийнято відповідну постанову, щойно документ набере чинності (з дня опублікування), вчитель зможе зарахувати собі пройдене навчання поза межами ІППО як підвищення кваліфікації.

Вже у 2020 році вчителі зможуть використовувати виділені державою кошти на підвищення кваліфікації та самостійно обирати для цього курси.

Вчитель має пройти не менше як 150 годин для підвищення кваліфікації упродовж 5-ти років. При цьому курси потрібно проходити щорічно, незалежно від того, вичерпана 5-річна норма годин навчання чи ні – це обов’язкова умова атестації.

«Гроші ходять за вчителем на підвищення кваліфікації – це фундаментальна новація, запроваджена Законом «Про освіту». Наша мета – дати вчителю свободу вибирати найкращі для його зростання курси. Дуже довго ми дискутували про процедури та механізми, як саме цей інструмент мало бути впроваджено. В результаті довгих консультацій з Міністерством фінансів та іншими ЦОВВами ми дійшли до варіанту, прописаного в цій постанові. Як на мене, це не найкращий з можливих варіантів, задумували ми цей механізм трохи інакше, проте це вже оптимістичний початок. Я сподіваюсь, що надалі цей інструмент ще вдосконалюватиметься. Особливо важливо переглянути умови після певного часу з моменту впровадження, щоб відкоригувати, врахувавши отриманий досвід», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Джерело

Залишити відповідь